Hakkımızda

20 yılı aşkın tecrübemizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını en güvenli şekilde belirledik. Müşterilerin aklında her zaman iki soru vardır, bunlar; Pırlanta nereden alınır? Ve Pırlanta nasıl alınır? Bu soruların cevapları dört başlık altında toplanıyor. Birincisi GÜVEN, ikincisi KALİTELİ ÜRÜN, üçüncüsü FARKLI TASARIM, dördüncüsüde UYGUN FİYAT. Bir tüketici öncelikle alış veriş yaptığı mücevherciye güven duymak ister. Güven duyduğu yerde mücevherde Kaliteyi hissetmek ister. Kaliteli pırlantada Farklı tasarımı görmek ister. Son olarakta Kaliteli ve Farklı tasarıma, Uygun fiyata sahip olmak ister. Bu kıstasları yerine getirmek için aşağıdaki kuralları misyon edinmişizdir.

Image

Uygun

En kaliteliyi, en uyguna bulmak için, aylarca araştırır, Dünyanın uzak diyarlarına binlerce kilometre yol gider, sabırlı bir çabayla, müşterilerimize layık mücevherleri buluruz.

Farklı

Müşterilerimizi farklı hissettirecek, tasarımlar için Günlerce çalışırız.

Image
Image

Kalite

İşinde uzman, mesleğine aşık sanatkarlarla, bıkmadan usanmadan en mükemmeli ortaya çıkana kadar haftalarca uğraşırız.

Güvenilir

Eserlerimizin çoğu, Dünya Elmas Konseyi (HRD) laboratuarında titiz bir incelemeden geçip sertifikalandıktan sonra müşterilerimizin beğenisine sunulur.

Image

TARİHÇEOsmanlı döneminde mücevher sanatkarlarının çoğunluğunu gayri müslimler oluşturuyordu özellikle istanbulda müslüman mücevher sanatkarı bulunmuyordu. Ancak Kütahya sancağında müslüman olan önemli mücevher sanatkarları vardı. Temizerler aileside bu mirası günümüze kadar taşıyan ailelerden biridir.


Adil Mücevher'in Kuruluşu


Aslen Kütahyalı olan, Adil Temizerler ticaret hayatına babasından devir aldığı dericilik mesleği ile başladı. 90lı yılların sonunda Rusya krizi ile birlikte deri mesleğini bıraktı ve atalarının toprakları olan Kütahya da kaybolmaya yüz tutmuş sanata merak saldı.

İlk olarak kayınbiraderilerinin yanında çalışan Ermeni ustası Arman Bohçelyan la birlikte sanatın inceliklerine vakıf oldu.

Kendi özgüveni ile hazırladığı ilk tasarımlarını sektörün köklü firmalarına gösterdi, beğenildi ve çok önemli siparişler aldı.

Artık 2000li milenyum yıllarına; köklü firmaların özel koleksiyonlarını tasarlayarak girmiş oldu.

Eşininde istek ve baskısı ile, ilk butik mağazasını, satış yaptığı firmalara rakip olmamak için, 2003 yılında çengelköyde ücra bir avm de küçük bir mağaza ile açtı. Burada koleksiyoner dostları ile buluşmaya başladı.

Zaman içinde boğazın iki yakasında (Istinye ve Çengelköy) butik mağazalarını açtılar. Bu dönemde kurumsal olmaya karar veren aile Akasya Avm ve Mall of avm mağazaları ile müşteri ve koleksiyonerlerine hizmet verdiler. Ancak 2020 yılında başlayan Covid-19 Pandemisi nedeni ile Merkezlerini sektörün kalbi olan Kapalıçarşıya taşıdılar. Burada müşterilerine hizmet vermeye devam ediyorlar.

Sizlere bu sitemizde Markalarımızı tanıtmayı ve bir çok konuda yol göstermek istiyoruz. Bu konular Pırlanta Hakkında İpuçlarını barındırıyor. Pırlanta Hediye önerileri, güvenli alış veriş için Sertifikalı Pırlantanın önemi, alış veriş rehberi olarak Pırlanta Alırken nelere dikkat edilmesi gerekir ve uzun süre mücevherlerinizden faydalanabilmeniz için Bakım ve Temizlik konularında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Ayrıca güncel kampanya ve modellerimiz için, @saphientebyadil, @adilmucevher ve @aurrari instagram hesaplarımızı takip etmenizi öneririz.